Miejskie Centrum Sportu Sp. z o.o. otrzymało Subwencje Finansowe, podmiotem udzielającym wsparcia był PFR.

Zielonka Flexi Pass BenefitSystems FitProfit OK System SK Bank. Jestem z ząbek.
Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach
Sp. z o.o. ul. Słowackiego 21, 05-091 Ząbki

Basen i strefa spa czynne codziennie w godzinach 6:00-23:00.
Opłata za sauny jest wliczona w cenę wejścia na basen!

Nasze masaże

 

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Masaż bańką wykonuje się na przykład w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych, cellulitu czy zmniejszenia widoczności rozstępów.

Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

Masaż odchudzający to skuteczny sposób na cellulit i spalanie tłuszczu gromadzącego się w nadmiernych ilościach w różnych miejscach na ciele, szczególnie na udach, pośladkach, a nawet plecach. Dzięki pobudzeniu krążenia krwi i limfy, usprawnione jest oczyszczanie organizmu z toksyn.

Masaż odchudzający pozwala przyspieszyć rozprowadzanie cennych składników pod skórą, a także usuwanie toksyn – dzieje się tak dlatego, że w masowanych partiach ciała poprawia się krążenie krwi. Lepsze ukrwienie to także szansa dla mięśni na skuteczniejsze działanie i zwiększanie się, co po jakimś czasie przyspieszy spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń.

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy w swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.

Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.

Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni korzystać z niego sportowcy - amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia. Techniki masażu sportowego jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.

MASAŻ KLASYCZNY

Większość najbardziej popularnych metod masażu wywodzi się z podstawowej techniki, jaką jest masaż klasyczny. Jest on podstawą wszelkich działań stosowanych w prawie wszystkich technikach masażu.

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki oraz wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny jest najstarszą metodą leczenia fizykalnego.

Masaż klasyczny ma ogromne znaczenie w profilaktyce, odnowie biologicznej i usprawnianiu organizmu. Często leczy bądź wspomaga leczenie wielu chorób. Masaż klasyczny oparty jest na technikach ręcznych: głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, rozciąganiu czy uciskaniu.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami był znany już w starożytności. Naukowcy twierdzą, że technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami jest starsza niż akupunktura. Masaż leczniczy kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane w jodze czakrami. Dawni lekarze chińscy i hinduscy opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych. Masaż gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Specjalne kamienie do masaży pobudzają także krążenie krwi i limfy w organizmie.

Masaż gorącymi kamieniami wpływa pozytywnie na spadek stresu, jest bardzo skutecznym środkiem dostarczania energii zmęczonemu ciału.

MASAŻ CAŁEGO CIAŁA Z PEELINGIEM

 ANTY-AGE

Wyjątkowy masaż całego ciała poprzedzony aromatycznym peelingiem wykonany na naturalnych kosmetykach. Peeling cukrowy gruboziarnisty o zapachu grejpfruta, usuwa martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, pobudza przy tym krążenie krwi znacznie przyspieszając odnowę i regenerację skóry. Ma działanie oczyszczające, odświeżające skórę, łagodzi przebarwienia, polecany dla skóry dojrzałej. Spowalnia proces starzenia się skóry, wzmacnia jej odporność immunologiczną, reguluje pH, działa także liftingująco. Kosmetyk ten przywraca skórze jej naturalny, zdrowy koloryt dbając przy tym o jej odpowiedni poziom nawilżenia.

ANTYCELLULIT

Peeling kawowy drobnoziarnisty połączony z olejem macadamia zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9, lecytynę oraz kwas palmito-oleinowy. Działa regenerująco, wygładzająco, poprawia wygląd skóry świetnie sprawdza się w walce z cellulitem. Ponadto olej macadamia doskonale zmiękcza i wygładza naskórek jest bezpieczny dla skóry delikatnej i wrażliwej. Kofeina stymuluje przemianę materii, przyczynia się do usuwania złogów tłuszczu ze względu na efekt tkanek, działa wyszczuplająco, detoksykująco, poprawia mikrokrążenie, zwiększa sprężystość skóry.

MASAŻ CAŁEGO CIAŁA Z PEELINGIEM RYTUAŁ ZMYSŁOWA MALINA Z CYTRYNĄ 

Dla skóry pozbawionej blasku i jędrności.

Zabieg usuwa martwy naskórek pozostawiając skórę nawilżoną i dogłębnie oczyszczoną. Dzięki zawartości naturalnych kwasów owocowych poprawia koloryt i strukturę skóry szczególnie polecany zabieg dla skóry zwiotczałej i poszarzałej.

Przebieg zabiegu: Obmycie ciała ciepłym kompresem następnie wykonujemy peeling całego ciała zmywając go w dalszej kolejności kompresem lub pod prysznicem. Nakładamy cienką warstwę maski następnie zawijając ciało w folię i przykrywamy kocem zostawiając je na 20min. Osuszamy ciało z pozostałości maski i wykonujemy masaż całego ciała olejem lub masłem do masażu, dla uspokojenia skóry po zabiegu.

Efekt: Nawilżona, napięta i głęboko odżywiona skóra.

MASAŻ CAŁEGO CIAŁA Z PEELINGIEM RYTUAŁ ANTYCELLULITOWY ZIELONA  KAWA I HERBATA 

Dla skóry zmęczonej z cellulitem.

Zabieg ten działa silnie złuszczająco i oczyszczająco na skórę a także drenująco, ujędrniająco i antycellulitowo. Dzięki zielonej glince działa detoksykująco na skórę.

Przebieg zabiegu: Obmycie ciała ciepłym kompresem następnie wykonujemy peeling całego ciała zmywając go w dalszej kolejności kompresem lub pod prysznicem. Nakładamy cienką warstwę maski następnie zawijając ciało w folię i przykrywamy kocem zostawiając je na 20min. Osuszamy ciało z pozostałości maski i wykonujemy masaż całego ciała olejem lub masłem do masażu, dla uspokojenia skóry po zabiegu.

Efekt: Pełna witalności, napięta i głęboko oczyszczona skóra pozbawiona cellulitu.

CERAGEM - ŁÓŻKO MASUJĄCE

Ceragem jest jedynym urządzeniem terapeutycznym, które umożliwia jednocześnie odprężenie, wzmocnienie sił obronnych organizmu, usuwa napięcie i bóle spowodowane stresem i przeciążeniami, stymuluje krążenie krwi, poprawia przemianę materii, niweluje dolegliwości trawienne, poprawia sprawność ruchową kręgosłupa i wzmacnia "gorset" mięśniowy pleców.

Urządzenie Ceragem zostało tak skonstruowane aby użytkownik mógł skutecznie zadziałać na każdą dolegliwość i jednostkę chorobową. Wewnętrzny Projektor przesuwając się wzdłuż kręgosłupa powoduje rozluźnienie nerwów kręgosłupa oraz eliminuje bóle pleców związane z brakiem ćwiczeń fizycznych, nieprawidłową postawą czy też złymi nawykami.

 

 

Redaktor Naczelny:
Łukasz Majchrzyk
tel. 887 284 300
e-mail: redaktor@zabki.pl
e-mail: agnieszka.maciazek@mcszabki.pl

Lista poprzednich numerów